Ποιοί Είμαστε

Το Φροντιστήριό μας λειτουργεί στα Καμένα Βούρλα εδώ και 20 χρόνια. Βρίσκεται στο κέντρο της πόλης, σε  ένα όμορφα διαμορφωμένο εργασιακό περιβάλλον με κλιματιζόμενες αίθουσες.
Η διδασκαλία και η καθοδήγηση των μαθητών μας σε συνδυασμό με τη χρήση PC Projector  υψηλής ανάλυσης και μεγάλη οθόνη προβολής προς επίδειξη  προσομοιώσεων των διδασκομένων μαθημάτων, βοηθά σημαντικά στην καλύτερη κατανόηση των εννοιών.

Οι δραστηριότητες του Φροντιστηρίου εστιάζονται κυρίως :

Στην ποιοτική συνεισφορά μας στην εκπαίδευση των μαθητών Γυμνασίου – Λυκείου στον τομέα των Θετικών Επιστημών.

Στην παροχή γενικότερης πληροφόρησης στα εκπαιδευτικά δρώμενα και σε θέματα επαγγελματικού προσανατολισμού.

Στην προσφορά εκπαιδευτικής βοήθειας σε μαθητές οικονομικά αδύνατων κοινωνικών στρωμάτων.

Η Φιλοσοφία Μας

Σας ενημερώνουμε ότι από τη Δευτέρα 10 Μαΐου επανέρχεται η δια ζώσης λειτουργία του Φροντιστηρίου μόνο για τους μαθητές της Γ’ Λυκείου, με τήρηση των μέτρων προστασίας της Δημόσιας Υγείας λόγω COVID-19.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε γονείς, μαθητές για την εμπιστοσύνη τους, την αναγνώριση των προσπαθειών μας και του έργου μας και αυτό μας δίνει ώθηση για να συνεχίζουμε να προσφέρουμε το μέγιστο των δυνατοτήτων μας.

Τσέλιος Κωνσταντίνος

Φυσικός, ΕΚΠΑ